Зворотній дзвінок
0
  • Ваш кошик порожній!

Догляд і обслуговання
111

Догляд за кавомашинами і кавомолками

Догляд за кавомашиной

Дуже часто користувач кавоварки задається питанням. Що я купив, агрегат для насолоди чи головний біль? Чи потрібен постійний догляд за кавоваркою?
Щоб відповісти на ці запитання, ми поставимо зустрічні. Якщо не міняти олію в автомобілі, скільки вона буде працювати?
Безумовно, він їздитиме достатньо довго, можливо, навіть дуже довго. Але яким буде остаточний результат? Підсумок буде завжди один, знос двигуна та повна зупинка. І це стосується будь-якої марки, навіть найдорожчої на всьому білому світі.


Коли двигун встав, чи є сенс замінити олію? Замінити можна, але те, що він запрацює, як і раніше, ймовірності немає ніякої. Щоб не вдаватися глибоко у фізику, скажемо просто, що всі деталі, що труться без мастила, дуже швидко зношуються. І заміною олії ми лише змажемо вже зіпсовані агрегати.
А тепер відповідь на ваші запитання - Ви купили агрегат для насолоди, за яким необхідний ретельний догляд!

Термін служби кавоварки, частково визначається вашою турботою та увагою до неї. Прості правила:

  • Заливайте лише якісну воду
  • Раз на 3-6 місяців виконуйте програму декальцинації
  • Якнайчастіше промивайте контейнер для води (вода застоюється)
  • Регулярно виймайте заварювальний пристрій для чищення
  • Ретельно вичищайте бруд усередині кавомашини
  • Засипайте тільки сухі зерна, або мелену каву у спеціальний відсік
  • Робіть по необхідності чищення з/в, маленькими пігулками

    Догляд за кавоваркою, спочатку вода.
    Під якісною водою ми маємо на увазі як мінімум бутильовану воду. В ідеалі добре фільтровану воду, що пройшла через вугільний та мембранний фільтри. Вода з крана абсолютно не придатна для застосування в кавомашині.


    Заварювальний пристрій (з/в)

    Виймати заварювальний пристрій необхідно хоча б раз на тиждень. Звичайно, якщо це передбачено виробником, наприклад, у кофемашинах Jura, Krups зробити це зможе тільки досвідчений майстер. Після того, як ви витягли заварювальний пристрій, його необхідно промити під гарним струменем холодної води. Якщо ви регулярно промиваєте варильний вузол, то змащувати його можна трохи рідше ніж пише виробник, кожні півроку. Змащувати заварювальний пристрій необхідно не сильно, оскільки велика кількість мастила навпаки збирає на собі ще більший бруду. Згодом налиплі відходи лише погіршують працездатність цього механізму.

    Внутрішнє очищення
    Тут все просто, виймаєте піддон з контейнером для відходів, виймаєте заварювальний пристрій. Берете будь-який пензлик пропрнуємо навіть стару зубну щітку, можете використовувати звичайний побутовий пилосос. Перед використанням пилососа переконайтеся, що відходи в кавомашині достатньо сухі. Видаліть сміття, яке утворилося за час тривалої експлуатації. Усі деталі, які ви витягли, також ретельно промийте під струменем теплої води.


    Кавові зерна
    Із зернами справа ще простіше, засипайте зерна тільки в спеціальний відсік для зерен. Зерна мають бути в сухому вигляді. У жодному разі не засипайте мелену каву або розчинну у відсік для зерен. Тим більше не полийте ніяких рідин, щоб промити кавомолку, ви її просто знищите. Якщо у Вашій кавомашині не передбачений відсік для меленої кави означає, вам взагалі необхідно забути про його використання в кавомашині! Тепер пішла мода на зерна, обсмажені в цукрі або з додаванням ароматизаторів. хочемо вас попередити, що ці зерна не підходять для кавоварки! В основі додаткових інгредієнтів лежить цукор, який налипає на стінках кавомолки, забиваючи настільки, що прохід кави стає неможливим!


    Як часто потрібно чистити кавоварку від накипу?
    Взагалі кажучи, кавомашина сама попроситься на чищення, вона запалить відповідний індикатор або напише вимогу на екрані. Але тут є тонкощі. Для початку треба зрозуміти, як машина визначає, що їй час на техобслуговування. У будь-якій кавомашині немає жодних датчиків, що розпізнають накип. Всі кавоварки просто рахують кількість приготовлених порцій. Грубо кажучи, якщо за програмою закладено «чистка через 200 чашок», ось через 200 вона і подасть сигнал. При цьому, ваш бойлер може бути кристально чистим до цього часу, так і вже бути в вкрай жалюгідному стані. Адже на інтенсивність утворення накипу впливає якість та склад води, яку ви заливаєте у кавоварку. Вода може бути чистою, може бути умовно брудною, у поняттях накипу, жорсткою. Чим жорсткіша вода, тим швидше нагрівальний елемент заростає накипом. Як співвіднести кількість чашок з якістю води та швидкістю забруднення? Для цього багато моделей забезпечені функцією програмування жорсткості води. Вона завжди описана в інструкції. Виробник у 99% випадках кладе в комплект до машини спеціальну смужку тесту, яку треба опустити у воду, і в залежності від її показника запрограмувати машину. І тепер апарат відраховуватиме кількість порцій до очищення відповідно до встановленої жорсткості води. За замовчуванням із заводу йде зазвичай «найжорсткіша» установка, тобто найчастіша. 
    Буває, що вода з-під крана насправді м'яка. Якщо не виставити правильне значення жорсткості ви просто перекладатимете засіб для декальцинації. Може бути і назад, виробник виставив значення середньої жорсткості, а у вас гранично «залізна» вода. Бойлер страждатиме.
    Коли ви помітите сигнал вимоги декальцинації, не відкладайте процес. Залежно від конкретної моделі машина може просто відмовитися працювати, вона блокується. Це вже неприємно. Але таких моделей замало. Ми завжди рекомендуємо мати в запасі засіб для чищення на пару процедур.
    Залежно від частоти споживання кави, деякі апарати можуть «терпіти» до 1-3 місяців після запалення попереджувального сигналу. Але ми не радимо зволікати. По-перше, точний термін «безболісного очікування» вам ніхто не передбачить, а по-друге – ремонт кавоварки однозначно вийде дорожче.


    Підіб'ємо підсумки з чищення від накипу:
    Кавомашина сама запроситься на чищення. Слідкувати спеціально не треба. Потрібно лише правильно виставити жорсткість води, що використовується за вказаною в інструкції процедурою. Відтягувати процес після подачі сигналу не рекомендую. Для зниження частоти чищення використовуйте фільтровану або, ще краще, бутильовану воду. Якщо машина все одно часто проситься на декальцинацію, у той час як ви використовуєте кристально чисту бутильовану або потужну систему зворотного осмосу, то проведіть програму очищення від накипу з чистою водою, це скине лічильник порцій. Для очищення кавомашини від накипу (декальцинації) потрібна інструкція (паперова або знайдена в Інтернеті) і засіб для чищення (рідкий або таблетки – неважливо), можна нефірмове. У нашому асортименті таким засобом якраз є «Клінхім» - рідина для чищення від накипу доступна за ціною і водночас не менш ефективна, ніж будь-який інший оригінальний засіб! Використовувати «народні методи», як то: оцет, лимонну кислоту, колу та інші вишукування економного студента настійно не рекомендуємо.
    Сам процес докладно описаний в інструкції, і краще не експериментувати самостійно або з неперевірених порад з Інтернету. Для кожної моделі кавоварки процедура може відрізнятися, універсального алгоритму немає. Знайдіть інструкцію та виконуйте послідовно кроки, це просто. Потрібен час – близько 15-30 хвилин. Чищення заварювального блоку, у тому числі від кавових олій

    Чищення заварювального блоку, у тому числі від кавових олій
    У будь-якої зернової кавомашини є блок для заварювання (у ріжкових кавоварок його функції виконує ріжок, у капсульних — капсула), який згодом забруднюється частинками меленої кави та її маслами. Кавомашини діляться на два великі класи - з вбудованим заварювальним пристроєм (далі ЗУ) і зі знімним (що краще читайте в "Частих питаннях").


    Власне, питання чищення — наріжне у цьому поділі. Знімне ЗУ можна (і потрібно!) діставати і промивати раз на 1 - 3 тижні під проточною водою (під крана), після чого давати просохнути і встановлювати назад в машину. Але крім цієї експрес-промивки раз на 200 - 500 чашок рекомендується чистити ЗП та гідротракт кавомашини спеціальними таблетками для чищення від кавових олій.

    І якщо для агрегатів зі знімним ЗУ це все ж таки рекомендація, але я б не сказав, що сувора вимога, то апарати з незнімними ЗУ (Jura, Krups) ЖИТТЯ необхідно чистити такими таблетками строго за запитом машини (вона обов'язково подасть сигнал), інакше вони довго не протягнуть 100%.


Зазвичай процес детально описаний в інструкції, але іноді виробники про це замовчують. Наприклад, Делонги нічого не каже в жодному посібнику. Можна таку чистку не проводити, але все ж таки варто. Якщо в інструкції процес не описаний, то треба робити так:

  • Переконайтеся, що у вашій моделі є шахта та відповідна програма для варіння кави із попередньо намелених зерен, коротше з меленої кави.
  • Активувати режим приготування меленої кави.
  • Кинути в шахту для меленої кави одну таблетку засобу.
  • Підставити ємну чашку під диспенсер і запустити варіння еспресо найбільшого з можливих обсягів.
  • Воду вилити.
  • Повторити два приготування еспресо максимального об'єму з попередньо намеленої кави, НЕ ЗАСИПАЮ мелену каву. Воду, що видається машиною, зливати в раковину.

    Відмова від відповідальності. Все, що ви робите зі своєю кавоваркою після прочитання даного матеріалу, ви робите на свій страх і ризик. Ми не несемо ніякої відповідальності за те, що хтось тут нас неправильно зрозумів, щось додумав або йому здалося) Приємного кави Вам!